ul. Dęblińska 13
    04-187 Warszawa

    tel. 0-22 610-85-95
    fax. 0-22 612-02-86

    e-mail: exlibris@exlibris-pl.com

O nas

Wydawnictwo Ex Libris Galeria Polskiej Książki Sp. z o.o. powstało w czerwcu 1994 roku.

Na rynku znane jest przede wszystkim z publikacji podręcznych i kieszonkowych słowników w 16 wersjach językowych. W dorobku Ex Librisu znalazło się dotychczas 40 leksykonów językowych. Oficyna słynie także z publikacji książek Waldemara Łysiaka. Popularnością cieszą się albumy
Ex Librisu, m.in. "Polska", "Wilno", "Kraków", "Żelazowa Wola", "Jan Paweł II na znakach pocztowych świata", oraz poradniki, m.in. "Kuchnia polska", "Apteka Pana Boga", "Nalewki".

W ciągu ostatnich dwóch lat profil wydawniczy Ex Librisu rozszerzył się. Pojawiły się nowe serie: romantyczna i młodzieżowa oraz pozycje z kręgu kultury litewskiej. W planach wydawniczych pozostają wielkie słowniki oraz nowe poradniki.

Andrzej Frukacz, właściciel Ex Librisu, prowadzi w Stanach Zjednoczonych sieć księgarń, zajmuje się także dystrybucją książek i prasy polonijnej w USA, Kanadzie i Australii. Poza tym poświęca
się szeroko pojętej działalności promocyjnej; organizuje targi książek, spotkania autorskie, promocje płyt i koncerty.

Poza własną działalnością wydawniczą Ex Libris proponuje niespotykaną dotąd "usługę wydawniczą na zamówienie" pod hasłem:
KAŻDY MOŻE WYDAĆ KSIĄŻKĘ.

Służymy fachową pomocą i przygotowujemy nieodpłatnie kalkulacje dla konkretnych zamówień.
Zapraszamy do współpracy.

INFORMUJEMY, ŻE STRONY UŻYWAJA CIASTECZEK. JEŻELI NIE WYRAŻASZ ZGODY NA TO, PROSIMY OPUŚCIĆ STRONĘ.